Minu lugu - miks ma pakun veebinõustamist?

Tere.

 

Tutvustan siin veidike lähemalt, kes ma olen, miks see leht on loodud ja miks on  kogemusnõustamise teenuse pakkumine vaid veebis.

Olen Aspergeri sündroomiga naine, kellel on kogemusnõustaja väljaõpe ja mul on palju mõtteid ning kogemusi, mida saaksin sinuga läbi kogemusnõustamise jagada. Kahjuks ma ei saa sinuga kohtuda, sest mul on suured raskused inimestega silmast-silma kohtumisel.

 

Siit tuligi mul mõte, pakkuda kogemusnõustamist viisil, mis oleks võimalik ka mulle endale - kogemusnõustamine võrgus.

 

 

Mis on kogemusnõustamine?

Meil kõigil siin elus on olemas oma kogemus ja oma lugu, jagame pidevalt oma mõtteid ning kogemusi sõpradega, tuttavatega, aga see pole kogemusnõustamine.Need on lihtsalt lood, sest  puuduvad oskused kuidas oma lugu jagada selliselt, et et see kogemus ei kahjustaks kumbagi osapoolt. Teame ju arvatavasti kõik seda olukorda, kuidas keegi tuleb sind õpetama, mida tema selles olukorras teeks... aga see pole kogemusnõustamine ja see teadmine ei aita ju sel hetkel hädasolijat.

 

Pöördudes aga mingi eriala spetsialisti poole, siis tal võib olla tõepoolest väga head koolitused ning väljaõpe, aga tal puudub omal sarnane lugu.. seega saab ta sind aidata vaid tuginedes teoreetilistele materjalidele, mitte oma kogemustele.... ja see pole kogemusnõustamine.

 

Kogemusnõustaja on väljaõppe saanud proffessionaal, kes on läbinud vastava koolituse ning kelle põhiliseks "töövahendiks", millele tugineda, on tema enda kogemus ja tema enda lugu. 

 

Sul on siin lehel võimalus jagada oma mõtteid meie koolitatud kogemusnõustajaga, kellel on endal elus kogetud mingi sarnane kogemus, esitada küsimusi ja saada nõu lihtsalt inimeselt-inimesele tasandil.

Kuigi kogemusnõustamine ei asenda professionaalset abi, loodan, et meie vestlus annab sulle võimaluse jagada siin oma mõtteid ja annab sulle jõudu, kuidas olukordadega paremini toime tulla ning edasi liikuda.

Ma ei jaga sulle siin konkreetseid juhiseid ega ütle, mida sa tegema pead, see on sinu otsus ja sinu valikud, kuid ma kuulan su ära ja jagan sulle seda, mis mind ennast on aidanud.

_______________

 

Miks just veebinõustamine?

Kuna olen ise aspergeri sündroomiga ning autismispektri häirega inimesi iseloomustavad eelkõige suhtlemisraskused, siis toon siinkohal välja veebipõhise nõustamise eelised lähtudes sihtgrupist, kellele mu enda teenus on peamiselt suunatud:

 

* Veebipõhisel nõustamisel võid sa istuda kasvõi tund aega üksinda vaikides, koondada oma mõtteid ja siis kirjutada ühe lause, mis väljendab rohkem, kui sa eales oled kellelegi iseendast avanud, aga traditsioonilise nõustamise sessioonil võid sa rääkida tund aega üldist juttu ja ikka mitte jõuda probleemi tuumani.

 

* Sa ei pea minuga silmast-silma kohtuma, sa ei pea ennast mitte kuidagi ette valmistama, kõik su mõtted on õiged, ma ei heida sulle mitte midagi ette, et tõsta imestunult kulmu – ma kuulan, ja kui oskan, siis proovin sulle nõu ja jõuga toeks olla.

 

* Kui sa soovid, siis sa võid jääda täiesti anonüümseks, mind ei huvita sinu taust, sinu minevik, sinu identiteet, kui sa sellest rääkida ei taha – räägime täna ja praegu just sellest millest sa soovid ja just niipalju, kui sa soovid ennast ja oma mõtteid minuga praegusel hetkel jagada.

_______________

 

Kuidas ühendust võtta?

Kui sa tunned, et sa soovid siin minu või mõne mu kolleegidega oma mõtteid jagada, siis kirjuta mulle siin kodulehel olevasse kirjakasti ja ma proovin sulle vastata esimesel võimalusel.

 

Veel parem, kui kirjutad mulle e-posti väikese sissejuhatava loo, mis sulle muret teeb ja lepime kokku sobiva aja ja viisi vestuseks. Kui ma ei saa sind ise aidata, siis loodetavasti saab seda teha keegi teine meie seast.

Minu e-post on: aspi.tugi@astu.ee

 

Facebook-chat

Teine võimalus on suhelda läbi Facebook messengeri.

Et minuga ühendust võtta ja seal mugavalt privaatselt vestelda , siis ole hea, lisa mind, ASPIECHAT EESTI,  oma sõbraks, nii saan ma sind paremini märgata ja kui sul enam vestlemise soovi pole, võid mind jälle kustutada.

 

Ja tea, et isegi kui sa lisad ennast mu sõbralisti, siis sellegipoolest on sinu anonüümsus garanteeritud ning keegi peale minu ei näe, kes on mu sõbralistis.

 

Sul on võimalus suhelda minuga ka otse läbi ASPE-CHAT Facebook messengeri. Kirjuta mulle ja  anna endast märku. Tutvusta lühidalt, mis teemal soovid mõtteid jagada ja kui ma ei saa sind ise aidata, siis loodetavasti saab seda teha keegi teine meie seast.

_______________

Kui tunned ei sooviksid tuge, või lihtsalt ennast tühjaks rääkida, siis tea, et oleme siin sinu jaoks olemas.

Tihtipeale piisab vaid mõnest julgustavast sõnast, et saada kinnitust oma kahtlustele. Siinkohal ongi sul võimalus võtta ühendust meie kogemusnõustajaga veebi teel ilma kodust lahkumata.

_______________

Siit leiad mõned minu ja mu laste erinevad lood:

ASPIE- kes ma olen?

DEPRESSIOON-Kui sinu lapsel on enesetapumõtted ja sügav depressioon...

ASPIE mustvalge elu - Kas Asperger tõesti näeb kõike vaid must-valgena?

ASPIE - minu lugu. Milline on mu enda elu täiskasvanud aspina.

ASPIE- minu lapse lugu - Lapse elu aspergerina millisena ta tajub maailma...

ASPIE lapse maailm - Vaata hetkeks maailma läbi oma aspie-lapse silmade...

 

___

 

Loe ka erinevaid mõtteid ning artikleid valikukurivist

TEISTMOODI LAPSED

Autistic meltdown“ – Mis see on? Mida sellises olukorras teha? ...

Atüüpiline värvieelistus ASD lastel

Milline võiks olla väikese autisti oma pesa?

Autism ja kõnepuue

_______

Kõik minu poolt avaldatud lood leiad ka minu Aspiechat Eesti FB lehelt 

otsetee FB lehele leiad siit

_______

Parimate soovidega,

Aspiechat Eesti

 

Tagasi avalehele