Veebipõhise kogemusnõustamise pakkumine suhteprobleemidega peredele

Tere.

Tänan sind, et oled siia lehele jõudnud.

See leht on loodud veebipõhise kogemusnõustamise pakkumiseks neile, kel on suhteprobleemid.

Nii paarisuhtes, peresuhetes, kui ka sõprussuhtes võib esineda aeg ajalt probleeme ja arusaamatusi. Kõik inimesed tülitsevad ja mõned suhteprobleemid on täiesti normaalsed. Sageli aga ei suudeta ühel hetkel enam eristada millised probleemid on tavalised ja millised vajaksid tõsisemat tähelepanu.

Lähisuhte probleemidest on keeruline rääkida, mistõttu paljud mured jäävadki koduseinte vahele. On ju raske tunnistada, et sind näiteks alandab või terroriseerib kodus inimene, kes tegelikult peaks sind armastama, olgu selleks siis su elukaaslane, su lapsevanem või keegi muu lähedane inimene.

Olen siin sinu jaoks olemas 😊

Olen 32. aastane naine ja mitme lapse ema. Naine ja ema. Rõhutan neid kahe sõna, sest alles hiljuti oli mul arusaamine, mis tegelikult nende sõnade tähendus on. Lapsest peale polnud mul lubatud omada arvamust, soove ega unistusi.

Enda mõtete ja arvamuse väljendamine lõppes tavaliselt nutuga, sest inimesed, kes oleks pidanud mind kui last hoidma ja armastama, toetama ja innustama, juhendama ja suunama, otsustasid hoopis kasutada allasurumistaktikat, mõnitamist ja tühistamist. „Sa oled isekas!“, kostus mul aastaid kõrvus. „Sa ei ole mittekeegi ja sinust ei saa kunagi kedagi“, põrutati mulle. Nüüd täiskasvanuna on raske hakata kujundama oma arvamust, jagada teistega oma tundeid, rääkida oma vajadustest (või üldse teadvustada, mis vajadused mul on).

Perekondlikus pidulauas torditükist keeldumine võis tekitada sellise konfliktide laviini, mis lõppes jälle pisaratega. Olen isekas kui keeldun torti söömast, ei hooli oma vanematest, ei austa neid. Hetkel tundub absurdne, kuid mõni hetk tagasi oli see minu jaoks reaalne probleem. See oli ainult üks näide miljonist.

Üks öö tekkis mul taipamine, et olen iseseisev Naine (jah, suure algustähega). Mul on õigus olla täpselt selline nagu ma olen, iseenda arvamusega, minu oma vigadega, olla kasvõi mittekeegi, aga seda omal valikul. Ma olen iseseisev Naine, kes ise valib, mida ma söön ja mida mitte. Ma ei ole vastutatav oma vanemate tunnete eest. Mina astun sellest „mängust“ välja. Olen olnud võõras iseendale ja mul on aeg ennast tundma õppida.

Tunne, et mind ei austata, ei hoolita ning minuga ei arvestata, käis minuga pikalt kaasa. Mul oli tunne nagu ma oleksin alaväärsem kui teised. Minu suurim soov oli olla teistega võrdne. Tundes pidevat rahulolematust ja samal ajal suutmata väljendada selgelt oma soove ja ootusi, tekitas pidevalt asjatuid konflikte minu ja mu kallite inimeste vahel.

Osad minu suhted tundusidki pigem mõlemapoolsed sõltuvussuhted, kus me teineteise peal kordamööda oma lapsepõlvest omandatud mustreid etendasime. Mul oli tunne nagu astuksin pidevalt ühte ja samasse ämbrisse. Oli omajagu pisaraid ja purunenud suhteid. See kõik oli vajalik selleks, et ma end kätte võtaks, õpiksin midagi nendest kogemustest.

Elu on tunduvalt lihtsam kui teadvustada endale oma tundeid, seista silmitsi nendega ning õppida neist. Õppida iseennast tundma. Õppida ennast väärtustama, austama ja armastama. Ma ei eelda enam, et minu vanemad, sõbrad, lapsed ja abikaasa peaksid minu sisemise lapse haavu täitma ja parandama. Ainult mina saan tühjust oma hinges täita. Sellega olen eeskujuks ka oma lastele.

Lapsed õpivad minu pealt, kuidas ennast väärtustada, kuidas ma lasen teistel endaga käituda ning kuidas ennast kehtestada. Minu lapsed näevad pidulauas, kas ma alistun teiste survele ja lasen endale vägisi torditüki paele suruda või mitte. See on minu kohus E-M-A-N-A näidata kuidas kehtestada ennast ja armastada end sellisena nagu ma olen. Ma tahan, et mu lapsed õpiksid juba lapsena neid asju, siis on hilisemas elus tunduvalt lihtsam.

Minu enda sisemine laps on nüüd hoitud, ma olen õppinud ennast tundma ja võin öelda et ma olen võrratu. Sama võrratu nagu kõik inimesed minu ümber. Olen teistega võrdne. See tunne on imeline.

_______________

Kui sa tunned, et see jutt sind kõnetas ja sa tahaksid oma mõtteid minuga jagada, siis võta minuga ühendust.

 

Kirjuta mulle

Võid kirjutada otse siinsamas läbi kõrval oleva kirjakasti.

Samuti võid mulle kirjutada aspiechat.eesti@gmail.com

Olen sinu jaoks olemas.

Külasta ka meie Facebook lehte: Kogemusnõustamine võrgus

Name*
Email address*
Message*