Veebipõhise kogemusnõustamise pakkumine ATH diagnoosiga inimestele ja nende lähedastele.

Tere.

Tänan sind, et oled siia lehele jõudnud.

See leht on loodud veebipõhise kogemusnõustamise pakkumiseks Aktiivsus-ja tähelepanuhäirega lapse lähedastele.

Pakun sulle siin lehel võimaluse jagada oma mõtteid, esitada küsimusi ja saada nõu lihtsalt inimeselt-inimesele tasandil. Kuigi kogemusnõustamine ei asenda professionaalset abi, loodan, et meie vestlus annab sulle võimaluse jagada siin oma mõtteid ja annab sulle jõudu, kuidas olukordadega paremini toime tulla ja edasi liikuda.

Ma ei jaga sulle siin konkreetseid juhiseid ega ütle, mida sa tegema pead, see on sinu otsus ja sinu valikud, kuid ma kuulan su ära ja jagan sulle seda, mis mind ennast on aidanud.

Kas te teadsite, et Albert Einsteinil oli käitumishäire? Minu lapse häireks on ATH.

Kas teadsite et Picasso ei õppinudki kunagi ära tähestiku õiget järjekorda? Minu poeg tegi seda ideaalselt. Et Eleanor Roosvelt ei osanud 7 aastani lugeda, ta valetas ja varastas? Valetada mu poeg eriti hästi ei mõista ja ma siiralt loodan,et ta varastama ka ei hakka.

Tänapäeval diagnoositakse üha suuremal hulgal lastel hüperaktiivsust. Hüperaktiivsus on üldlevinud nimetus, millega tähistatakse aktiivsus- ja tähelepanuhäiret (ATH), mille puhul lapsel on raskusi keskendumisega ja tavapärastele käitumisreeglitele allumisega.

ATH on üks olulisemaid psüühikahäireid lapse- ja noorukieas, see põhjustab märkimisväärseid toimetulekuraskuseid lapse erinevates tegevusvaldkondades, nagu õppimine, suhtlemine täiskasvanute ja eakaaslastega, huvialategevus.

Aga kuidas on siis ikkagi elu “sellise” lapsega?

See on nagu lõbustuspargis käik. Mõned atraktsioonid on leebemad, mõni ootamatu ja isegi hirmus. Ma tunnen,et lisaks sellele, et olen endaga teinud ära suure töö on ka meie koos loodud liit hakkanud vilja kandma. Mu laps on saanud aru, et tema pere ei ole tema vaenlased.Ta teeb koostööd nii nagu ta oskab ja suudab.

Ma juba näen seda, et see kõik on olnud seda väärt.

See teekond on olnud väga keeruliste valemitega. Tänaseks hakkab minu ATH diagnoosiga poeg jõudma teismeikka.  On olnud üks väga äge teekond temaga. See kõik on õpetanud mulle kannatust ja inimvõimete piiridel kompamist. On olnud nuttu ja naeru. On olnud hetki kus oleks tahtnud oma poja pakkida värvilise pakendiga kinkekarpi, sinna ilusa sinise lehvi peale tõmmata ja ta lihtsalt kellegile teisele ära “kinkida”.

Hoolimata sellest, et ta on mingitel hetkedel söönud ära minu kehast rohkem närvirakke kui mulle neid looduse poolt kaasa on antud või sellest, et iga helina peale kui võõras number helistab käib mu südamest mingi jutt läbi, sest ilmselgelt helistatakse “jälle” tema pärast-on ta ikkagi minu esimene poeg.

Ükski tulemus ei tule üleöö ja kõik mis me oleme saavutanud on raske ja järjepideva töö vili. Loomulik on ka see,et see mis toimis eile, täna ja homme ei pruugi toimida ülehomme.Täiesti normaalne on mingi hetk avastada, et kõik sujubki aga 10 minutit hiljem on tunne nagu astuks 10 sammu tagasi.

Ma julgustan kõiki, kel on sama diagnoosiga või sarnase käitumisega lapsed - võtke oma kingitus vastu. Kui te mõistate oma last ja olete temaga, siis hullemaks ei lähe kindlasti. Oma südames on ka tema väga ebakindel ja õnnetu. Ka tema tahab,et teda mõistetaks.

Noh ja ega igavuse üle ka kurta ei saa.

Kui sa tunned,et soovid oma muresid-rõõme jagada või lihtsalt soovid tuge ja mõistmist,siis võta julgelt minuga ühendust. Võta ühendust ka siis kui sa kahtled, et sinu lapsel võib olla sama diagnoos või on tal ATH-le omaseid tunnuseid. Saan jagada sulle ka praktilist infot ja anda nõu paberimajanduse poole pealt. Ära ole oma murega üksi.

_______________

Kui see lugu sind kõnetas ja sa tahaksid minuga jagada oma mõtteid, siis võta minuga ühendust.

 

 

Kirjuta mulle

Võid kirjutada otse siinsamas läbi kõrval oleva kirjakasti.

Samuti võid mulle kirjutada aspiechat.eesti@gmail.com

Olen sinu jaoks olemas.

Külasta ka meie Facebook lehte: Kogemusnõustamine võrgus

 

Name*
Email address*
Message*