Teretulemast Kogemusnõustamine võrgus kodulehele!

Täname, et oled siia lehele jõudnud!

 

See leht on loodud veebipõhise kogemusnõustamise pakkumiseks.

Kuna praeguses kiires elutempos ei ole aega ja tihti ka tahtmist minna oma murega kuhugi spetsialisti juurde ning mõnikord tunned, et vajad vaid veidike tuge ja jõudu, et edasi minna, siis siin on sulle võimalus suhelda meie kogemusnõustajatega läbi interneti.

Pakume sulle siin võimaluse jagada oma mõtteid, esitada küsimusi ja saada nõu lihtsalt inimeselt-inimesele tasandil.

Kuigi kogemusnõustamine ei asenda professionaalset abi, loodame, et meie vestlus annab sulle võimaluse jagada siin oma mõtteid, annab sulle jõudu, kuidas olukordadega paremini toime tulla ja edasi liikuda.

Me ei jaga sulle siin konkreetseid juhiseid ega ütle, mida sa tegema pead, see on sinu otsus ja sinu valikud, kuid me kuulame su ära ja jagame sulle seda, mis meid ennast on sarnases olukorras aidanud.

_______________

Külasta ka meie Facebook lehte:

Kogemusnõustamine võrgus

________________

- MEIE TEENUSED - 

Oleme siia lehele kokku kogunud

erinevate kogemustega kogemusnõustajad

ja saame toeks olla:

Autismispektri häirega inimestele ja nende lähedastele

 ATH diagnoosiga inimestele ja nende lähedastele

Kui su lapsel on sügav depressioon

Kui sa ise, või su laps või su pereliige on gei, lesbi või bi

Suhteprobleemidega peredele ning perevägivalla ohvritele ja nende lähedastele

_______________

 

Siit saad lugeda meie endi lugusid...

Kui tunned ei sooviksid tuge, või lihtsalt ennast tühjaks rääkida, siis tea, et oleme siin sinu jaoks olemas.

_______________

- VÕTA MEIEGA ÜHENDUST - 

_____________

Kõik meie kogemusnõustajad on läbinud riikliku väljaõppe ja on kantud KOGEMUSNÕUSTAJATE KOJA registrisse.

Register tagab selle, et kliendid ja avalike esinemiste kuulajad saaksid olla kindlad, et nendega tegeleb ja suhtleb tunnustatud (nõutud väljaõppe läbinud) kogemusnõustaja.

Kui tunned, et interneti teel suhtlemine sulle ei sobi, siis on sul võimalus leida endale sobiv kogemusnõusta ka KOGEMUSNÕUSTAJATE KOJA registrist, kus on registreeritud kõik kogemusnõustajad üle Eesti.

Otsi sobiv kogemusnõustaja tegevusala järgi siit

 

_____________

Argielu aspergeri sündroomiga või ATH lapsega võib osutuda mõnikord päris keeruliseks. nõudes teistelt pereliikmetelt palju energiat ja vastupidavust. Tihti tunnevad lapsevanemad end süüdi, et nad ei saa lapsega hakkama. Iga väikese tekkinud küsimusega, ei ole võimalik pöörduda koheselt spetsilisti vastuvõtule. Tihtipeale piisab vaid mõnest julgustavast sõnast, et saada kinnitust oma kahtlustele. Siinkohal ongi sul võimalus võtta ühendust meie kogemusnõustajaga veebi teel ilma kodust lahkumata.

Lastepsühhiaater Piret Aavik on väga tabavalt öelnud:

“Käitumisprobleemid on nagu “palavik”, millel võib olla palju erinevaid põhjusi. Need leiavad lahenduse ainult sel juhul, kui põhjused ära tuntakse ja vastavalt sellele “ravitakse.” (Aavik 2008).

See on väga oluline tõdemus, sest ei ole olemas paha last, kes ilma põhjuseta halvasti käitub. Püüamegi siin lehel läbi kogemusnõustamise lahti harutada selliste laste käitumisraskuste põhjuseid.

_______________

Samuti pakume läbi kogemusnõustamise tuge peredele, kus suhted on muutunud keeruliseks või pereliikmed ja/või lähedased kannatavad lähisuhtevägivalla all.

Nii paarisuhtes, peresuhetes, kui ka sõprussuhtes võib esineda aeg ajalt probleeme ja arusaamatusi. Kõik inimesed tülitsevad ja mõned suhteprobleemid on täiesti normaalsed. Sageli aga ei suudeta ühel hetkel enam eristada millised probleemid on tavalised ja millised vajaksid tõsisemat tähelepanu. Lähisuhte probleemidest on keeruline rääkida, mistõttu paljud mured jäävadki koduseinte vahele. On ju raske on tunnistada, et sind näiteks alandab või terroriseerib kodus inimene, kes tegelikult peaks sind armastama, olgu selleks siis su elukaaslane, su lapsevanem või keegi muu lähedane inimene.

Keerulisem, aga mitte lootusetu, on olukord, kus lisaks suhteprobleemidele on lähisuhte vägivald. Vägivald ei pea olema ilmtingimata füüsiline. Arvatavasti paljud meist ei tea, et ka vaimne vägivald on vägivald. Laiemas tähenduses hõlmab lähisuhtevägivald lisaks ka lähisuhetes esinevat laste-, vanurite- või puuetega inimeste vastast või vahelist vägivalda.

Sageli tunneb ohver end rünnakus süüdi olevat ja seetõttu on tal raske sellest rääkida. Kuid tuleb meeles pidada, et leplik kannatamine ei ole lahendus. Vägivalla all võivad kannatada nii naised, mehed kui lapsed. Kõige sagedamini esineb aga lähisuhtevägivalla vorm, kus mees kasutab vägivalda naissoost pereliikme, eelkõige oma abikaasa või elukaaslase vastu.

Statistiliselt on kodu naise jaoks kõige ebaturvalisem koht.

_______________

Samuti saad siit lehelt tuge ja nõu, kui sa ise, või su laps või su pereliige on gei, lesbi või bi. Kuidas käituda, kui ühel päeval su poeg teatab, et armastab noormeest? Kas sinu suhtumine oma lapsesse muutuks halvemaks, kui ta oleks gei või lesbi? Kuidas toime tulla ja ühiskonnas hakkama saada, kui oled ise gei, lesbi või bi.

_______________

Rohkem infot meie kohta leidad siit.

Erinevaid mõtteid, artikleid ja muud huvitavat lugemist leiad meie lugemisnurgast.

_______________